Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 24 Maj 2024 02:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: lambda da ili ne
PostPoslato: 29 Okt 2014 20:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2011 22:46
Postovi: 6
Lokacija: BiH Republika Srpska
Ime: Zeljko
Opel: astra g 16.16v
Pozdrav za sve forumase.....
Slucaj je sledeci:auto astra G 1999 godiste,motor X16XEL 16V,pre neko vreme izbaci mi gresku lampica sa munjom(check engine)valjda se tako zove i to samo kad je temperatura motora od polovine prema gore,ponekad se lampica medjutim kad ugasim i upalim ona prestane pa se opet upali,nikakve druge promjene nisam primjetio,trzanje,slabiju vucu itd...Odvezem auto na dijagnostiku i ona kaze greska lambda sonda,on mi preporuci da je najbolje ako mogu da nadjem orirginal bosh sondu i odem ja u prod.rezervnih djelova kazem momku sta je majstor rekao i on kao naruci.Medjutim sonda koja je dosla nije bila bosh vec topran ali reko hajde nema veze stavimo je ponisti greske, dijagnostika kaze da radi ali motor laufa obrtaje na leru,vratimo staru sondu i motor radi kao pcelica bez oscilacija opet vratimo novu i opet isto dize i spusta obrtaje.Majstor mi kaze da ne bi trebalo nista da se dira u parametrima jer je navodna sonda originalna ali da je i ta oscilacija vjerovatno zbog nje.Pokusam vratiti sondu a ovi u dijelovima nece da cuju jer kazu da je to nesto drugo u pitanju jer je sonda ispravna(sto i jeste po dijagnostici).Izvinjavam se naovolikom tekstu ali sad me interesuje od strucnog osoblja da li to moze biti do te famozne sonde da ne odgovara ili treba stelovati parametre na dijagnostici ili je nesto trece,ja jos vozim na staroj sondi i bojim se da mi nerikne nesto drugo.
PS:auto ima samo jednu sondu sa 4 zice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lambda da ili ne
PostPoslato: 29 Okt 2014 21:54 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Pa nema tu sta, evidentno je da je ta nova sonda losa, najverovatije kinez i da je do nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lambda da ili ne
PostPoslato: 29 Okt 2014 22:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2013 18:50
Postovi: 50
Lokacija: Belegis
Ime: Nebojsa
Opel: CALIBRA,2.0,16V,EKOTEK
Garaza:
imao sa isti problem sa sondom ali na 2.0,16v,xev.uzmem novu stavim a gas varira,iskljucim gas se ujednaci,vratim novu u prodavnicu auto delova i na internetu kupim polovnu sa stranca 1500din.montiram i evo radi i dan danas ekstra tako da izgleda moras uzeti kvalitet ili nadji na netu polovnu kao ja.... :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs